PAYLAŞ
Apple Ios 12.1

30 Ekim tarihinde Apple IOS 12.1 yayınlanıyor.

30 Ekimde yapılacak IPad Pro ve Mac etkinliğinden önce Apple mobil işletim sistemi için yeni sürümü yayınlayacak. Yeni sürüm yani Apple IOS 12.1 bugün kullanıcıların beğenisine sunulacak.

12. sürüm için baktığımızda gelen ilk önemli güncelleme olacak. Daha evvel ilk sürümden çıkartılmış olan Grup Facetime özelliği güncelleme ile tekrardan aktif edilecek. Grup Facetime özelliği aynı anda 32 kişiye kadar sohbet imkanı tanıyan bir özelliktir. Yine Facetime üzerinde çıkartma ve emojiler kullanılabilecek. Ayrıca Apple IOS 12.1 güncellemesi ile çift SIM özelliği devreye sokulacak. Çift SIM özelliği Iphone Xs ve Iphone Xr cihazları ile kullanılabilecek. İki hattın kullanımı bir fiziksel SIM kart bir de eSIM teknolojisi ile olabilecek. (eSIM’i destekleyen kablosuz iletişim operatörlerini bulmak için tıklayınız.)

iPhone XS ve iPhone XS Max aygıtlarında nasıl iki hücresel veri planı kullanacağınızı öğrenin.

Kullanıcılar tarafından beğenilmeyen özellikle selfie fotoğraflarda cildin aşırı şekilde pürüzsüzleştirdiğinden çok ciddi şikayetler alınmıştı. Bu güncelleme ile yüz güzelleştirme sorunu da ortadan kaldırılacak. Apple tarafından bu konu bir hata olarak kabul edilmişti. Ayrıca Apple IOS 12.1 güncellemesi ile Iphone Xs ve Xr kullanıcılarının hayatına portre çekiminde alan derinliği özelliği girecek.

Apple IOS 12.1 güncellemesi ile daha fazla emoji kullanıma sunulacak. Özellikle daha fazla duygu veren yüzler ve hayvanlar eklenecek, dazlak kişiler için emojiler gelecek, spor ve yemek simgeleri fazlalaşacak.

Grup Facetime özelliği Türkiye’de kullanımda olmayacak. Çift Sim Desteği ise bazı ülkelerde yararlanılabilir durumda olacak ki ne yazık ki Türkiye yine bu kullanıma tabi değil an itibariyle. Sadece Iphone Xr ve Xs kullanıcıları Apple IOS 12.1 güncellemesi ile iyileştirilmiş selfie deneyimi yaşayacak. Yine güncellemeyi alan cihazlarda ki tüm Apple kullanıcıları emoji genişletmesinden faydalanabilecek.