PAYLAŞ
Duolingo
Duolingo

Duolingo ile Türkçe biliyorsanız Türkçe, İngilizce biliyorsanız İspanyolca, İtalyanca biliyorsanız Fransızca öğrenebilirsiniz.

Türkçe biliyorsanız İngilizce ve Almanca, İngilizce biliyorsanız İspanyolca veya Portekizce, İtalyanca biliyorsanız Fransızca öğrenebileceğiz bir servis Duolingo, linke tıklayarak servise ulaşabilirsiniz. Tüm bunlar hem ücretsiz hem de reklamsız. Uygulamayı işletim sistemi üzerine kurabildiğiniz gibi ayrıca internet sitesi üzerinden bağlanabilirsiniz. Ayrıca servisin IOS, Android ve Windows Phone platformlarında çalışan uygulamaları da mevcut.

Site üzerinden “Başla” diyerek başlayacak kadar basit bir sistem. Ders seçiminden sonra günlük hedeflerden birini seçmemiz gerekiyor. Seçilen derste eğer ki birikiminiz varsa daha ileriki seviyelerden seçim yapabilirsiniz. Her adımda yanıtların doğruluğunu kontrol edebilirsiniz. Her yeni adımda yeni kelimeler ile karşılaşıyor, yeni kelimeler altı çizili, eğer ki mouse ile üzerinde beklerseniz anlamını görüntüleyebilirsiniz.

Eğitimdeki gelişimini kaydetmek için bir profil oluşturmanız gerekiyor. E-posta ve şifre girişini yaptıktan sonra tüm cihazlardan aynı bilgiler ile erişim sağlayabilirsiniz. Her dersin tamamlanması ile bir sonraki ders açılıyor. Dilerseniz geçtiğiniz dersi yeniden alabilirsiniz. Sınavlar var birde, sınavı geçerseniz sonraki iki bölümün kilidini açabilirsiniz.

Temel1 eğitimini tamamladığınızda Temel2 eğitimine geçebiliyorsunuz. Haliyle bir önceki eğitime göre çok daha zor ama gelişen kelime dağarcığı ile hallediliyor. Duolingo üzerinde aynı anda birden fazla kurs ekleyebilirsiniz. Her yeni kurs kendi ekseninde devam ediyor, her biri bir önceki ya da bir sonrakine ilerleyişte herhangi bir kayıp yaratmıyor.

Duolingo çıraktan ustaya kadar 6 farklı düzeyde eğitim veriyor. Gerçek bir öğretmenin yerini her ne kadar tutmuyor olsada tamamen ücretsiz olması dil kursları içinde Duolingo’yu ayrı bir yerde tutuyor.