PAYLAŞ
iphonex sırasını

Popüler telefon Apple Iphone için her yeni üründe yeni bir çılgınlık duymaya çok alıştık. Bu seferki çok daha farklı. Avustralya’da IphoneX sırasını satan birisi sosyal medya hesabından bunu paylaştı.

Avustralyada yaşayan Lee Cselko, girdiği IphoneX sırası sayesinde 500 dolar kazandı. 12 Eylül’de Apple tarafından tanıtımı yapılan 10. yıl Iphone modeli sınırlı sayıda satışta, özlem sona erdi. Dünyanın ilk IPhoneX ‘lerine sahip olmaya çalışan tutkunlar uzun kuyruklar oluşturmaya başladı.

Lee Cselko, girdiği IphoneX sırasını 500 dolara sattı. 16 yaşındaki genç, ilginç bir yöntem geliştirdi. Girdiği sıraya sandalye bırakan ve üzerine ilan asan Lee bir restoranda çalışıyor. İlan üzerinde yerimi satıyorum yazıyordu.

Satış için instagram hesabını kullanan Lee, bana instagramdan ulaşın ve ayrıntıları konuşalım diye ekledi. Sırası 25 olduğu için telefonu alma ihtimali 100% olarak belirtildi.

Olay artık çağın en güçlü iletişim araçları olan sosyal medya platformlarında çok kısa bir sürede yayıldı. Gencin IphoneX sırasını satışa çevirmesi hiçte zor olmadı.