PAYLAŞ
meizu

Meizu, Çin’in en büyük telefon üreticilerinden birisi. Diğer rakiplerinden farkı özel tasarımları ile öne çıkıyor olması. Şimdi Meizu, 10 dan fazla cihaz modeli ile Türkiye Pazarına açılıyor.

Sahip olduğu teknoloji ekibi ile 2003 yılından bu yana bir çok model geliştirdi. Özellikle Çin’de inovatif işler noktasında önemli bir yer tutuyor marka. Sadece Çin değil, dünya pazarında yer alma çabası içinde her sene yeni modelleri duyuruyorlar. Aynı zamanda Çin’de özel sipariş sistemi ile çalışıyor. Özel talep ile ileri teknolojiyi güçlü tasarım ile birleştiren marka Türkiye’ye iddialı bir giriş yapacak.

Türkiye pazarına sektörün deneyimli isimlerinden Murat Sungur Özkan’ı ülke müdürü atayarak giren marka, lider Genpa ile distribütörlük anlaşması yaptı. Bu marka için son derece stratejik bir hamle zira Genpa yıllardır markalarını başarıyla taşıyor.

Meizu Çin ve Uzak Doğu pazarında geniş kitlelere hitap eden bir marka. Kullanıcısı ilgili ve sadakatı son derece yüksek.

Aslında şimdiye kadar girdiği pazardan çekilmiş bir marka değil. Mutlaka kendine pazarda bir yer ediniyor. Türkiye tasarımdan ziyade özellikle satış ağı ve teknik servis desteği başarısıyla markaların başarılı ya da başarısız olarak lanse edildiği bir pazar. Bakalım Meizu Türkiye’de ne kadar başarılı olacak.