PAYLAŞ
snapchat

Hikaye kavramının atası Snapçhat için kapatıyor yorumları yapılıyor. Bu durumdan ötürü Snapchat CEO’su Evan Speigel konuyu açıklamak durumunda kaldı.

Twitter üzerinden bir açıklama yapan Spiegel böyle bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Son iki yıldır hiç tweet atmadığı hesabından bu önemli konu için bildiride bulundu. Kapatılacak yorumları sosyal ağlarda ciddi bir biçimde konuşuluyor. Çok ciddi bir biçimde popülerlik kaybı yaşayan Snapchat için işlerin çokta kötü gitmediğini açıkladı.

Aslında sosyal medyada paylaşılan, ciddi bir biçimde kullanıcılar tarafından servis edilen haber Channel45news tarafından yazılmış. Bu sitenin özelliği ise bir çok yalan haberi oluşturup paylaşması. Yalan habere göre Snapchat’in diğer sosyal medya platformlarında yaşanan patent sorunları nedeniyle kapanacağını yazıyordu. Hatta bu vakte kadar ağda paylaşılan herşeyin silineceği bile yazıyordu.

Channel45news sitesini bilmeyenler için haberler son derece inandırıcı gelebiliyor. Zaten inanan kullanıcıların sayısı öyle arttı ve paylaşım rekorları kırdı ki CEO Speigel iki yıldır kullanmadığı twitter hesabından bilgi paylaşmak durumunda kaldı. Channel45news, müthiş derecede gerçekçi yalan haberler ile dolu bir site. Tabii bunu yapma sebebi spekülasyon ve şaka ortamı yaratmak.

Snapchat, sosyal medya hesabı üzerinden ayrıca resmi bir açıklama yaptı ve kullanıcıların yüreğine su serpti. “Kapatmıyoruz”.