PAYLAŞ
sürdürülebilir plastik

Küçük büyük herkesin kalbini fetheden LEGO® , doğa dostu yepyeni serisiyle de farkını ortaya koymaya hazırlanıyor. Tüm dünyada gelişim, eğlence ve motivasyon kaynağı olan LEGO® , fenomen haline gelen yapım parçalarında sürdürülebilir plastik kullanıyor. sürdürülebilir plastik şeker kamışı kaynaklı bitki esaslı bir plastikten meydana getiriliyor.

LEGO® ‘nun şeker kamışı kaynaklı bitki esaslı plastikten üretilen ilk serisinde yapraklar, çalılar ve ağaçlar gibi sayısız eğlence kaynağı bulunuyor. 2018 yılından itibaren LEGO® tutkunlarıyla buluşmaya başlayacak.

Şeker kamışından elde edilen bitki esaslı plastikten üretilen, sürdürülebilir LEGO® ürünlerinin üretimi başladı. Yeni sürdürülebilir LEGO® parçaları ilk olarak ‘botanik’ öğeleri içeriyor. Bu çevreci yeni eğlence yapım parçaları arasında yapraklar, çalılar ve ağaçlar yer alıyor.

LEGO® Group Çevresel Sorumluluk Başkan Yardımcısı Tim Brooks, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle konuştu.

LEGO® Group olarak, dünyamızı olumlu yönde etkilemek istiyoruz. Sürdürülebilir plastik kullanan çocuklar için mükemmel oyun ürünleri yapmak için çok çalışıyoruz. Bu anlamda sürdürülebilir kaynaklı plastikten üretilen ilk LEGO® unsurlarının üretim aşamasında olmasından dolayı gurur duyuyoruz. Bu yıl LEGO® mağazalarında yer alacak. Bu, tüm LEGO® parçacıklarımızı sürdürülebilir materyallerle üretme konusundaki iddialı taahhüdümüz için mükemmel bir ilk adım.

Sürdürülebilir plastik ile LEGO® üretimine başlanması, LEGO® Group’un 2030 yılında tüm ürünlerini sürdürülebilir plastik üretme hedefine doğru ilerlediğinin ilk göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Kalite ve güvenlikten ödün verilmiyor

Tim Brooks şöyle paylaşıyor. LEGO® ürünleri her zaman, her çocuğa yaratıcı oyun yoluyla kendi dünyasını şekillendirme şansını veren yüksek kaliteli oyun deneyimleri sunuyor. Bitki kökenli polietilenin geleneksel polietilen ile aynı olduğu için, çocuklar ve anne-babalar yeni elementlerin kalitesinde veya görünüşlerinde bir fark görmüyorlar.

sürdürülebilir plastik

Yeni sürdürülebilir LEGO® ürünleri; yumuşak, dayanıklı ve esnek bir plastik olan Polietilen’den yapılıyor. Şeker kamışı malzemesine dayanmakla birlikte, teknik olarak geleneksel plastik kullanılarak üretilenlerle aynı özellikleri taşıyor. Gerçekleştirilen testler de LEGO® Group’un yüksek kalite ve güvenlik standartları ile tüketicilerin LEGO® ürünlerine yönelik beklentilerini karşıladığını gösteriyor. LEGO® parçacığının tasarımı ve LEGO® Group’un güveninden dolayı, LEGO® parçacıklarının tüm parçaları birbirine uyum göstermekte bir problem yaşamayacağı belirtiliyor.

LEGO® Hakkında

LEGO® Group oyuncak sektöründe 1932 yılından bu yana Dünya’nın önde gelen markaları arasında yer almaktadır. Ülke genelinde daha fazla çocuğa ulaşmayı ve yüksek kaliteli, eğitici ve eğlendirici oyun deneyimini sunmayı hedeflemektedir. LEGO®, çocukların gelişimine önem vermekle beraber yaratıcı oyun ve öğrenme sayesinde geleceğin mimarlarına ilham vermeyi ve onları geliştirmeyi amaçlıyor. LEGO®, Dünya genelinde yaklaşık 18 bin çalışanı ile 140’ın üzerinde ülkede faaliyet gösteriyor.